Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Ślad po emblemacie

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Ślad po emblemacie

    Zamieszczone przez pstryczek
    Ale ten fullLed świeci słabiej od ksenonów w O1. :| Krócej i słabiej oświetla drogę :|
    Ale jak to?

  • #2
    Ślad po emblemacie

    Potrzebuję pomocy w usunięciu śladu po napisie OCTAVIA na klapie.
    Zostały resztki keju i takie jakby obramówki po literach.
    Próbowałem już benzyną ekstrakcyjną, nitro, gumką do ścieranka i zero efektu.
    Nic nie chce zejść a chciałem przykleić napisy z O3.

    Może ktoś zna jakąś chemię która to usunie a nie zepsuje lakieru albo coś w tym stylu ?

    Walczę z tym od kilkunastu tygodni i nic




    Fiat 126p --> Mazda 323 --> Citroen Xantia --> Fiat Cinquecento --> Daewoo Nexia --> Fiat Siena --> Daewoo Nexia --> Fiat Cinquecento --> Skoda Octavia

    Komentarz


    • #3
      Benzyna ekstarkcyja + miękka szmatka I po temacie.
      Tylko nie papier...
      Na koniec przeciągnij jakimś woskiem to miejsce żeby nadać połysku i wsio.
      Lukii

      Mój Brokuł

      Komentarz


      • #4
        Zamieszczone przez koziello
        Próbowałem już benzyną ekstrakcyjną, nitro, gumką do ścieranka i zero efektu.
        Zamieszczone przez Lukii
        Benzyna ekstarkcyja + miękka szmatka I po temacie.
        wg mnie kolega juz próbował.... ale może do innej szkoły chodziliśmy... :szeroki_usmiech

        Zamieszczone przez koziello
        Może ktoś zna jakąś chemię która to usunie a nie zepsuje lakieru albo coś w tym stylu ?
        te literki klei sie na taśmę dwustronna piankową nie wiele sie różni od zwykłej...

        teraz pytanie czy tobie został klej, klej z pianką czy cienie po kleju/literkach (inaczje odbarwiony lakier, brud który zbierał sie tam przez kilak lat moze troche wszedł w reakcje z lakierem)

        wiec... klej czy pianka z klejem to najepierw podgrzej to suszarka moze byc opalarka ale ostroznie zeby nie przedobrzyc i usuń ile sie da... potem najlepiej to schodzi czystym acetonem nie jest go łatwo kupic wiem (kiedyś wystarczyło mamie/żonie zajumać zmywacz do paznokci) z nitrem ostrożnie ale benzyna ekstrkacyjna czy rozpuszczalnik uniwersalny powinien pomóc

        jak zostały cienie to trochę trudniej... tu trzeba zadziałać polerka... oczywiście nejlepiej było by mechanicznie ale... poszukaj na stronach detailingowych samplerów politur do starych samochodów one sa lekko ścierne do tego pad z mikrofibry i powinno pomóc, najlepszy był by do tego UC z Megsa lub Achilles z VP ale nie wiem czy gdzes znajdzesz opk 20ml a tobie więcej nie trzeba.
        http://carsdetailing.blogspot.com/

        Komentarz


        • #5
          Ostatnio usuwałem takie ślady i różne środki nie dawały rady i psiknąłem pianką do mycia szyb Prestone (niebieski aerozol) i zeszło automagisznie po przetarciu mikrofibrą.
          algi
          O3 Combi 1.4TSI Elegance + AMAZING + KESSY

          Komentarz


          • #6
            Zamieszczone przez gusiak11
            Zamieszczone przez koziello
            Próbowałem już benzyną ekstrakcyjną, nitro, gumką do ścieranka i zero efektu.
            Zamieszczone przez Lukii
            Benzyna ekstarkcyja + miękka szmatka I po temacie.
            wg mnie kolega juz próbował.... ale może do innej szkoły chodziliśmy... :szeroki_usmiech
            Jak się człowiek śpieszy itd itp :wink:
            Lukii

            Mój Brokuł

            Komentarz


            • #7
              Ja zdejmowałem swój napis na tylnej klapie i pozostałości kleju zeszły prawie samoistnie po psiknięciu WD40. Klej się rozpuścił, wytarłem miękką ściereczką a lakier nie ucierpiał.
              Pozwodzenia.

              Komentarz


              • #8
                Dobrze jest namoczyć gąbkę kuchenną olejem jadalnym - sprawdzona metoda domowa na wszelakie stare kleje i etykiety.

                Komentarz


                • #9
                  Zamieszczone przez widelczyk
                  Dobrze jest namoczyć gąbkę kuchenną olejem jadalnym - sprawdzona metoda domowa na wszelakie stare kleje i etykiety.
                  Przestań, proszę...

                  Rozcieńczalinik na mikrofibrę i jazda - najbezpieczniejsza metoda.

                  Chyba, że mówimy o brudzie, który był wokół napisu. Wtedy pozostaje tylko polerowanie mechaniczne lub ręczne.

                  Komentarz


                  • #10
                    Rozcieńczalnik nie jest bezpieczny dla lakierów, zwłaszcza akrylowych. Może poważnie naruszyć strukturę lakieru.

                    Komentarz


                    • #11
                      Nie znajdziesz na O3 lakieru akrylowego.

                      Komentarz

                      POWRÓT NA GÓRĘ
                      Pracuję...
                      X